Alarmujące ustalenia Mateckiego: jak policja radzi sobie z atakami migrantów

Dariusz Matecki pyta policję o ataki migrantów. „Europejsko się robi!”

Incydenty w szczecińskich salonach jubilerskich

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Matecki, zwrócił się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z pytaniem o dwa napady na sklepy jubilerskie, które miały miejsce 10 lipca 2025 roku. Według informacji posła, sprawcami mieli być obcokrajowcy. Pierwszy incydent miał miejsce w Outlecie na Prawobrzeżu, a drugi w Galerii Handlowej Turzyn.

Odpowiedź policji

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie potwierdziła jedno z tych zdarzeń, informując, że w godzinach popołudniowych doszło do kradzieży biżuterii przez trzech nieustalonych mężczyzn w sklepie jubilerskim na Prawobrzeżu. Policja odmówiła jednak podania bliższych szczegółów, powołując się na wczesny etap śledztwa. Jednocześnie zaprzeczyła, jakoby doszło do podobnego zdarzenia w Galerii Turzyn.

Reakcja posła Mateckiego

Dariusz Matecki, opierając się na informacjach od swoich źródeł, twierdzi, że w obu przypadkach sprawcami byli migranci. Poseł wyraził zdziwienie, dlaczego policja nie chce udostępnić nagrań z monitoringu, które mogłyby pomóc w identyfikacji sprawców. Zwrócił uwagę na rosnącą liczbę podobnych incydentów, komentując: „Bardzo europejsko się robi!”.

Apel o współpracę

Poseł zaapelował do policji o udostępnianie nagrań z takich zdarzeń, argumentując, że publiczne rozpowszechnienie wizerunków sprawców mogłoby przyspieszyć ich identyfikację i zatrzymanie. Podkreślił, że celem jest wspólna walka z nielegalną migracją i przestępczością.

TL;DR

Poseł Dariusz Matecki zwrócił się do policji w Szczecinie z pytaniem o dwa napady na sklepy jubilerskie, które miały miejsce 10 lipca 2025 roku. Policja potwierdziła jedno z tych zdarzeń, ale odmówiła podania szczegółów. Matecki twierdzi, że sprawcami byli migranci i apeluje o udostępnienie nagrań z monitoringu, aby przyspieszyć ich identyfikację.


Tak było, nie ściemniam… To wydarzyło się na prawdę.

Treści na stronie Warszawa po pigułce w większości przypadków są prawdziwe chociaż czasami wydarzenia i cytaty są zmyślone i nie wydarzyły się na prawdę.
W internecie nigdy nie wiadomo co jest prawdą, a co fake newsem.

Jak rozpoznać fake news?

Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie

– Mikołaj Kopernik
Podziel się z innymi: