Wstęp
Janusz Korwin-Mikke, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, ponownie wywołał burzę w polskiej polityce, nazywając Donalda Tuska „faszystą”. To nie pierwszy raz, gdy lider Konfederacji ostro krytykuje byłego premiera, porównując go do postaci historycznych o wątpliwej reputacji.
Korwin-Mikke: „Tusk to faszysta”
W jednym z ostatnich wywiadów Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że ujednolicanie podatków to przejaw faszyzmu. W jego opinii, polityka podatkowa powinna opierać się na wolnej konkurencji między państwami, a wszelkie próby narzucania jednolitych stawek są niebezpieczne i ograniczają wolność obywateli.
Porównania do Hitlera i innych przywódców
To nie pierwszy raz, gdy Korwin-Mikke porównuje polskich polityków do Adolfa Hitlera. W przeszłości stwierdził, że nie widzi różnicy między Hitlerem, Kwaśniewskim, Kaczyńskim a Tuskiem, nazywając ich wszystkich „czerwonymi świniami” o tych samych celach, różniących się jedynie metodami.
Reakcje na kontrowersyjne wypowiedzi
Wypowiedzi Korwin-Mikkego spotkały się z ostrą krytyką ze strony różnych środowisk politycznych. W 2022 roku polityk domagał się usunięcia artykułu z portalu Wpolityce.pl, w którym skrytykowano go za słowa o Hitlerze. Pełnomocnik Korwin-Mikkego argumentował, że artykuł przypisuje politykowi kłamstwo na temat faktów historycznych, co miało na celu wywołanie sensacji kosztem wprowadzenia opinii publicznej w błąd.

Wewnętrzne spory w Konfederacji
W ostatnim czasie w Konfederacji doszło do napięć między Januszem Korwin-Mikkem a Przemysławem Wiplerem. Wipler oskarżył Korwin-Mikkego o zniechęcenie młodych kobiet do głosowania na Konfederację swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami, co miało przyczynić się do słabszego wyniku partii w wyborach i powrotu Donalda Tuska do władzy. Korwin-Mikke odpowiedział, że Tusk rządzi w Polsce, ponieważ brakuje partii dążących do radykalnych zmian, takich jak obniżenie podatków czy likwidacja ZUS.
TL;DR
Janusz Korwin-Mikke ponownie wywołał kontrowersje, nazywając Donalda Tuska „faszystą” i porównując go do Hitlera. Jego wypowiedzi spotkały się z ostrą krytyką, a wewnętrzne spory w Konfederacji wskazują na rosnące napięcia w partii.
Tak było, nie ściemniam… To wydarzyło się na prawdę.
Treści na stronie Warszawa po pigułce w większości przypadków są prawdziwe chociaż czasami wydarzenia i cytaty są zmyślone i nie wydarzyły się na prawdę.
W internecie nigdy nie wiadomo co jest prawdą, a co fake newsem.
Jak rozpoznać fake news?
„Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie„
– Mikołaj Kopernik